• REKRUTACJA WAKACYJNA 2024 - INFORMACJA

Przedszkola - Zasady rekrutacji na okres wakacyjny w 2024 r.

O przyjęcie do przedszkola na okres wakacyjny w roku szkolnym 2024/2025 mogą ubiegać się dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe na terenie miasta Tychy, obecnie uczęszczające do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tychy.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ W BIBLIOTECE CZ.2 - PASOWANIE NA CZYTELNIKA :)

W drugiej części spotkania pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to przyjęcie dzieci do grona czytelników biblioteki. Skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każde dziecko otrzymało dyplom czytelnika, zakładkę do książki i ołówek. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie dzieci są zawsze mile widziane.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ W BIBLIOTECE CZ.1 :)

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 2 odbyło się spotkanie z panią Wioletą Piróg, autorką książek dla dzieci. Pisarka przeczytała książkę pt. „Co jest w życiu najważniejsze”. Pani Wioleta była niezwykle radosna i serdeczna. Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Co jest w życiu najważniejsze”. Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania. To spotkanie będzie ciepłym wspomnieniem, do którego z radością będziemy wracać.

• "INKLUZJA W SPORCIE I REKREACJI" :)

23 kwietnia 2024r. "Sarenki" brały udział w wydarzeniu pn. "Inkluzja w sporcie i rekreacji" którego organizatorem był Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod patronatem Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.

Dzieci wykazały się umiejętnościami sportowymi podczas treningu piłki nożnej, rozgrywek bocci, zabaw z chustą animacyjną i innymi rekwizytami.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA:)

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się prezentacją multimedialną. Dzieci poznały osoby z ZD, które mimo zespołu wad wrodzonych osiągnęły to czego pragnęły, np. Madeline Stuart została modelką, a Lauren Potter aktorką. Dzięki takim akcjom zwiększa się świadomość ludzi na temat tego, czym jest zespół Downa. Jakie możliwości mają osoby z trisomią 21, a także w jaki sposób można wspierać ich rozwój i dbać o ich lepsze życie. Jedną z głównych akcji, mających na celu zwiększenie świadomości obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, jest inicjatywa zwana „Załóż różne skarpetki!”. Dzieci i pracownicy naszego przedszkola założyli kolorowe, nie do pary skarpety, a także wykonali prace plastyczne z wizerunkiem skarpetek.

• X MIĘDZYGMINNY TURNIEJ HOKEJOWY :)

W czwartek 07.03.2024r. nasza drużyna wzięła udział w X Turnieju Hokejowym Przedszkolaków. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z naszych hokeistów, którzy dali z siebie wszystko i zajęli 1 miejsce! 🎊🥇 To była świetna zabawa, ale także ważny dzień dla naszych małych sportowców. Doceniamy i gratulujemy im zwycięstwa. ❤️ Wiemy jak bardzo się starali, aby osiągnąć ten sukces.🏆😊💐